Program


zzRebecca
9

zzRebecca

A rejtélyes mese legelső bemutatójára 2006-ban, Bécsben került sor, 2010-ben pedig elfoglalta méltó helyét a Budapesti Operettszínház színpadán, ahol azóta is töretlen sikernek örvend.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 6. hétfő, 17:00

Rebecca – A Manderley-ház asszonya

Daphne du Maurier 1938-ban írt A Manderley-ház asszonya című könyvének sikeréhez nagyban hozzájárult, hogy később maga Alfred Hitchcock vitte filmvászonra. A lebilincselő, már-már krimiszerű regény történetének musical-formába öntésével régi terve vált valóra a Grammy-díjas Lévay Szilveszternek és állandó szerzőtársának, Michael Kunzének is. A történetet a musicalben a főszereplő naiva, „Én” elmesélésében ismerhetjük meg. A fiatal nő egy Côte d'Azur-i szállodában ismerkedik meg Lord Maxim de Winterrel, akinek felesége, Rebecca rejtélyes módon vesztette életét. Az udvarlás után ő lesz a második Mrs. de Winter, és férjével annak vidéki otthonába, a legendás Manderleybe költözik, melyet az első pillanattól ridegnek, barátságtalannak lát. Ráadásul nyomasztó súllyal nehezedik rá az első Mrs. de Winter emléke, aki jelen van a ház minden tárgyában, szegletében, de legfőképp Mrs. Danvers, a házvezetőnő gondolataiban. Az új úrnő úgy érzi, Mrs. Danvers figyeli minden lépését, és állandó gyanakvással, rosszindulattal veszi körül. Férje, Maxim is egyre megközelíthetetlenebbnek tűnik számára sötét emlékekkel teli otthonában. A helyzet még tovább romlik, amikor megtalálják a vízbe fúlt Rebecca holttestét, és újból vizsgálni kezdik az asszony halálának körülményeit.
A rejtélyes mese legelső bemutatójára 2006-ban, Bécsben került sor, 2010-ben pedig elfoglalta méltó helyét a Budapesti Operettszínház színpadán, ahol azóta is töretlen sikernek örvend.

Színpadraállítási jogok világszerte: VBW International GmbH
A Rebecca című darabot Magyarországon a Pentaton Koncert- és Művészügynökség képviseli.

Közreműködik: a Musical Együttes és a Színház Zenekara, Bakos Vera, Fa Géza, Kapeller Anasztázia, Marton Lajos, Meszter Ervin, Szabó Barna.

Ajánlatunk


Marius Petipa – Mirzoyan Albert / Ludwig Minkus A BAJADÉR Klasszikus balett három felvonásban

Kodály Zoltán Székely fonó Életképek magyar nyelven, magyar és angol felirattal

A Magyar Állami Operaház művészei megszólaltatják a fuvola családba tartozó összes hangszert egy különleges műsor keretében, amely a barokktól egészen a kortárs zenéig terjed egy kis kikacsintással a jazz irányába is.

Ajánló


Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett…

Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!