Program


Utazás az éjszakába
5

Utazás az éjszakába

O’Neill ebben a tragédiában saját családjának szívbemarkoló portréit festette meg: a kölcsönös függés és függőség lehetetlenségét, a hazugságok mögül kivillanó kegyetlen igazságokat. Az Utazás az éjszakába a gyötrő szerelem és szeretet, az egymást felőrlő ragaszkodás és a kétségbeesés költeménye, melyben a fájdalom ritmusa lüktet.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, February 12 2010 7:00PM

A Budapesti Kamaraszínház Utazás az éjszakába című előadása egy szinte mindnyájunkat (más-más mértékben) érintő problémakört feszeget. Dióhéjban: egy család életéről, a köztük megmutatkozó feszültségről, szeretetről és gyűlöletről, tehetetlenségről és cselekedni akarásról szól. Mindemellett megjelenik benne a függőség, mint napjaink egyik égető kérdése, és van lehetőség pszichologizálásra is, mert a színdarab foglalkozik a múlt jelenre gyakorolt fertőző hatásával, az elfojtott sérelmek és a folytonos kudarcok következményeivel.


Rendező: Tordy Géza
Díszlettervező: Horesnyi Balázs
Jelmeztervező: Szakács Györgyi
Dramaturg: Kovács Krisztina
Zeneszerző: Vukán György
Fordító: Vas István
ügyelő: Dulay László
Súgó: Serfőző Andrea
Rendezőasszisztens: Kabódi Szilvia

Our offer


Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles

Singspiel in two acts, in Hungarian, with Hungarian and English surtitles

A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of twentieth-century musical innovation. Premiered in 1926, the singspiel is a milestone in Hungarian music history: its composer, Zoltán Kodály, fulfilled his aspiration to elevate Hungarian folk song of ancient origin to the same status as classical music, by virtue of its equivalent values, placing it on the stage of the nation’s Opera House.

Suggestions


Giuseppe Verdi MACBETH Opera in four acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Giuseppe Verdi AIDA Opera in three parts, four acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the…

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.