Program


Szívlapát - Találkozások tehetségprogram

Szívlapát - Találkozások tehetségprogram

versszínházi előadás
 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, November 15 2018 4:30PM

„Átadom a korszakot. Működik.” Adott tehát két pár papucs az előszobában. Egy nőé és egy férfié, Igó Éváé és Zoltán Ároné. Két generáció, amely kortárs verseken keresztül létezik egymás mellett és/vagy egymásért. Anya és fia. Mester és tanítvány. Aki megbékélt önmagával és aki a tükörképével vitatkozik. Aki már tudja, milyen szeretni és aki még csak tanulja. Ahogyan fiatal rendezőpáros is most keresi, miként lehet az irodalmat a napi rutin részévé tenni. Legyenek türelmesek. „Ezek az ifjak. Még érnek.”
Az idézetek Kemény István Dél című művéből származnak. A vers az előadásban is elhangzik.

Játsszák: Igó Éva és Zoltán Áron
Rendező: Dézsi Fruzsina és Gerencsér Anna
Mentor rendező: Hegedűs D. Géza.

Az előadás időtartama 70 perc, megtekintése 14 éven felülieknek javasolt.
Az előadás a Találkozások tehetség program keretében valósul meg.

Találkozások program:
2015 tavaszán indította útjára a Bethlen Téri Színház és a Manna a Találkozások programot. Az első pályázat nyomán két produkció valósult meg; 2016 áprilisában mutatták be Valcz Péter rendezésében a Mary és Max című előadást, azt követően Szilágyi Bálint állította színpadra Peter Handke Az aranjuezi szép napok című művét. A következő év pályázatának eredményeként jött létre az Egy fiú Boszniából Lazici Noémi rendezésében, majd Cseh Judit állította színpadra Pataki Éva regénye nyomán készült Nőkből is megárt… című darabot.
A 2017 tavaszán kiírt pályázat győzteseinek munkái a 2017-2018- as évad folyamán kerülnek bemutatásra; 2018 januárjában mutatták be Vadász Krisztina rendezésében a Viszontlátás című előadást, április 11-én, a költészet napján pedig egy versszínházi estre kerül sor Dézsi Fruzsina és Gerencsér Anna rendezésében.

Our offer


A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Giuseppe Verdi Il trovatore

Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Suggestions


For the 14th time, the performance of the famous Symphony No. 9 will dominate the OPERA’s New Year celebrations. In…

Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles

Gustav Mahler SYMPHONY NO. 8 Concert performance in Latin and German with Hungarian, English, and original-language subtitles

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.