Program


Riviéra - Vígjáték

Riviéra - Vígjáték

A történet helyszíne egy áruház. Misch úr, a kereskedősegéd az éjszakai kirakatrendezésre készül a világvárosi üzletház negyedik emeletén. A próbababák előkelő nyári ruhákat, az egész kirakat pedig dél-franciaországi miliőt kap: készül a Riviéra. Misch úr serényen dolgozna, ha Casella, az áruház multimilliomos tulajdonosan nem vetett volna szemet szerelmére, a kesztyűosztályon dolgozó Lujzára és nem hívta volna meg a nőt a Riviérára, az igazira.
Két gyerekkori barát, két férfi, és egy kérdés: tisztességesen vagy sikeresen kell-e élni?  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, July 10 2019 8:30PM

RIVIÉRA
2019. július 10. (20:30)

A történet helyszíne egy áruház. Misch úr, a kereskedősegéd az éjszakai kirakatrendezésre készül a világvárosi üzletház negyedik emeletén. A próbababák előkelő nyári ruhákat, az egész kirakat pedig dél-franciaországi miliőt kap: készül a Riviéra. Misch úr serényen dolgozna, ha Casella, az áruház multimilliomos tulajdonosan nem vetett volna szemet szerelmére, a kesztyűosztályon dolgozó Lujzára és nem hívta volna meg a nőt a Riviérára, az igazira.
Két gyerekkori barát, két férfi, és egy kérdés: tisztességesen vagy sikeresen kell-e élni?  

Szereplők:
Kovács Patrícia – Lujza,
Schruff Milán – Misch,
Szabó Kimmel Tamás – Casella,
Kardos Róbert – Márton,
Ullmann Mónika/Péter Kata – Elvira,
László Lili/ Ballér Bianka – Cibulka,
Vadász Gábor – Balla Úr

„… Évek óta növekvő csodálkozással figyelem az erőfeszítést, ahogy Molnár kritikusai a talpára próbálják állítani makacsul és rendületlenül azt a piramist, amit ez a pompás szerző egész könnyedén és természetesen a hegyire állítva egyensúlyoz az ujja végén – nem akarván belátni, hogy az artistaprodukció szépsége éppen abban rejlik, hogy ez a piramis a hegyén áll s nem a talpán … Ha a piramist nem akarjuk erővel talpra állítani, nem követelünk Molnártól olyasmit, amit ő nem is ígért soha. Zavartalan élvezettel és gyönyörűséggel bámulhatjuk a hegyére állított piramis merész produkciójának szépségét. – Az a színpadi ötlet, hogy valaki, aki ellenségével nem mer szembeszállani, dühében hősködve szembeszáll az ellenség tehetetlen árnyékával, egy róla készült viaszbabával, színpadi ötletnek elsőrangúan mulatságos, pompás, eredeti, újszerű, zseniális – műfajszerűen a legjobb, legnemesebb vígjátékanyag, shaw-i, molière-i, csaknem cervantesi trouvaille.” Karinthy Frigyes 1926, Nyugat

Our offer


Giacomo Puccini TURANDOT Opera in three acts, two parts in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

János Hunyadi is responsible for the tolling of bells around the world; Mátyás Hunyadi is the hero of a string of folk tales; László Hunyadi inspired “only” an opera.

Suggestions


A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of…

Medgyaszay Chamber Evenings The flute family

Wolfgang Amadeus Mozart / Gian Carlo Menotti BASTIEN UND BASTIENNE / THE TELEPHONE One-act operas in Hungarian, with Hungarian subtitles

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.