Program


Naftalin

Naftalin

Miben különbözik a nyári erkölcs a télitől? Hogy kerül Laboda Péter a szekrénybe? És miért felejtik ott? És hogyan lehetséges, hogy amikor meg akarják menteni, akkor Patkány Etus délutáni színésznő lép ki a szekrényből? Hova lett laboda Péter? Átalakult? És miért lakik három vadidegen nő Szakolczayék lakásában? Az ő lakásuk ez egyáltalán? Van még valaki a szekrényben?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, October 31 2019 7:00PM

Heltai Jenő: Naftalin - vígjáték

Férj és feleség — csakúgy mint a látszat — néha csal. Főképp nyáron és leginkább szerdánként.
Egy biztos: szívesebben elhisszük, hogy egy férfi nővé alakul (és fordítva), mint azt, hogy feleségünk (férjünk) félrelép. És ez mit sem változott 1908 óta.

Heltai Jenő író, költő, publicista, színházigazgató fergeteges bohózata több mint száz éve mulattatja a nézőket, így a nagyváradi közönségnek is felhőtlen kikapcsolódást és nem múló nevetést ígér.

Szereplők:
Dr. Szakolczay Bálint........................ Szabó Eduárd
Terka, a felesége.............................. Fodor Réka
Laboda Péter, liezonőr...................... Sebestyén Hunor
Dr. Csapláros Károly, az após.......... Schlanger András
Manci, a felesége.............................. Molnár Júlia
Házmester és magánzó.................... Kiss Csaba
Kabóczáné........................................ Gajai Ágnes
Ilka.................................................... Trabalka Cecília
Milka................................................. Pitz Melinda
Patkány Etus, délutáni színésznő..... Tasnádi-Sáhy Noémi
Kapronczay Tamás, ifjú bohém......... Hunyadi István
Olcsvay Félix, párbajhős................... Szotyori József

Rendező: Novák Eszter
Dramaturg: Kárpáti Péter
Díszlet- és jelmeztervező: Florina Bellinda Vasilatos
Zeneszerző: Lázár Zsigmond
Zongorista: Dombi Dávid
Ügyelő: Vajda Zoltán
Súgó: Szabó Kincső

Az előadás időtartama: 160 perc egy szünettel.
12 éven aluliak számára nem ajánlott.

Our offer


A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Giuseppe Verdi MACBETH Opera in four acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of twentieth-century musical innovation. Premiered in 1926, the singspiel is a milestone in Hungarian music history: its composer, Zoltán Kodály, fulfilled his aspiration to elevate Hungarian folk song of ancient origin to the same status as classical music, by virtue of its equivalent values, placing it on the stage of the nation’s Opera House.

Suggestions


Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0

There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are…

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.