Megmaradni
Csurka István Megmaradni c. drámájában valójában Erdély és az Erdélyben élő, megmaradni akaró, ezért mindenáron küzdő magyar értelmiség tragikus történetét írta meg.
Csurka István Megmaradni c. drámájában valójában Erdély és az Erdélyben élő, megmaradni akaró, ezért mindenáron küzdő magyar értelmiség tragikus történetét írta meg.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, February 24 2024 7:00PM
Csurka István: Megmaradni
Megtartható-e a magyarság, a magyar identitás, megőrizhető-e a magyar kultúra Erdély sajátságos történelmi helyzetében? Erre keresik a választ a szereplők: a magyar értékeket őrző múzeum atyja, Harisnyás Márton, a magyar orvos és a Harisnyás család többi, először menekülni akaró, majd mégis maradó tagja, akik egyszer csak egy politikai gyilkosság kellős közepén találják magukat. Sikerül-e ilyen körülmények között megmaradni a '80-as évek Erdélyében? Sikerült-e ilyen körülmények között megmaradni? - tehetjük fel ma is a kérdést.
Szereposztás
HARISNYÁS MÁRTON.......................... KRIZSIK ALFONZ
HARISNYÁS MÁRTONNÉ..................... PETHŐ KINCSŐ NÓRA
DR. CSERNÁTONI................................. TOKAJI CSABA
CSERNÁTONINÉ................................... SZORCSIK KRISZTA
BALÁZSFFY KÁROLY............................ KÁLLÓ BÉLA
ÖRS........................................................ PÁL PÉTER
RÉKA...................................................... HEVESI TÓTH EVELIN
AGNETA................................................. TÓTH ZSUZSI
Alkotók
RENDEZŐASSZISZTENS: FICSOR ESZTER
ZENE: FARKAS GÁBOR
DÍSZLET- ÉS JELMEZTERVEZŐ: HÚROS DÓRI
DRAMATURG: SZIGETI RÉKA
RENDEZTE: ANDRÁSI ATTILA JÁSZAI MARI-DÍJAS
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Richard Wagner PARSIFAL Bühnenweihfestspiel in three acts, in German, with Hungarian, English, and German subtitles
Prima donnas KLÁRA KOLONITS Festive gala concert with Hungarian and English surtitles
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…
Pietro Mascagni MESSA DI GLORIA / CAVALLERIA RUSTICANA Concert performances with Hungarian, English, and same-language subtitles
Stars' recitals with piano Featuring: Michael Volle
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.