program


Maya Poszt POSzT
6

Maya Poszt POSzT

PosztPOSzT – Harmath Imre - Fényes Szabolcs: Maya
Az Egri Gárdonyi Géza Színház vendégjátéka

„Egy angol milliomos fia hajnali részegségében legjobb barátját lövi agyon. A gyilkos az idegenlégiónál keres menedéket. Itt, Tangerben ismerkedik meg Mayával, a csodálatosan szép táncosnővel, aki hozzásegíti a fiatalembert, hogy megszökjék a szaharai pokolból. Az üldözők már a szökevény nyomában vannak, de Maya magára vonja a figyelmet. Táncol, és ez a néhány pillanat, mely az üldözőt szinte odaszegezi a mulató padlójához, elegendő ahhoz, hogy a tenger felől megszólaljon a jel: a menekülő már biztonságban van, a mentőhajó fedélzetén.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 23. September 2010 19:00

Tanger után Párizsban folytatódik a mese. Maya már világhírű táncosnő. Az ifjú milliomos is vígan éli világát. Kiderül, hogy állítólagos áldozatának kutyabaja. A pisztolygolyó egyetlen hajszálában sem tett kárt. A fiatalember nem úgy viselkedik megmentőjével szemben, mint ahogy az operettmorál szerint kívánatos, de mindez pillanatnyi késedelmet jelent csupán. A szerelmesek egymásra lelnek, s örök boldogságban egyesíti őket az áradó zene, no meg a trükkös szövegkönyv.

Fényes Szabolcs így vallott önmagáról, mikor 1967-ben a Maya szabadtéri bemutatójára készültek: "Mit is írhatnék harmincöt éves zeneszerzői jubileumomra? Talán csak ennyit: meggyőződésem, hogy a zenének, különösen a könnyű zenének, amellyel az életem összefonódott, a melódia lelke, a világa, az anyanyelve. A melódia a zenének - hogy is mondjam csak - humánuma. Dallamától emberi a muzsika."

táncosok: Horváth Zita, Kulcsár Noémi, Nagy Eszter Kata, Zombori Dorottya, Csere Zoltán,Feledi János, Kiss Róbert, Túri Lajos

valamint: Hegedűművész, a partnere, Merimaux, Impresszárió, Rendőrtiszt, Colbin, Maître d’Hôtel, Varietéigazgató, Néger táncos, Louis, főpincér, Öltöztetőnő, 1. légionista, 2. légionista

zenei vezető: Kákonyi Árpád
rendezőasszisztens: Lázár Rita
díszlet: Ambrus Mária
jelmez: Benedek Mari
Maya4koreográfia: Ladányi Andrea
dramaturg: Ungár Júlia
súgó: Szecskó Andrea
ügyelő: Ludányi Andrea
korrepetitor: Csüllög Judit

rendezte: Zsótér Sándor

Az előadás időtartama: 2 óra 40 perc (1 szünettel)

A X. Pécsi Országos Színházi Találkozó legsikeresebb előadásai közül három Thália-különdíjban részesült, ezek a PosztPOSzT Fesztiválon láthatók.

Aktuelt


Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Tóth Péter A Szépség és a Szörnyeteg Ősbemutató

Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

PÅ PLAKATEN


Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a…

Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.