Program


Démonok városa
3

Démonok városa

A DÉMONOK VÁROSA - Pass-port Subotica/Szabadka
a multikulturális paradicsom (utolsó leheletek)

A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadása.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, December 03 2013 7:00PM

Egy város, ahol büszkék vagyunk a sokféleségünkre, és emiatt kővel dobálózunk.

Európaiak vagyunk, de nem Európában élünk. Nem tudjuk, mik vagyunk. Egy államhatár közelében élő polgárok. A lokál és az állam konfliktusa. A nemzeti identitás és az ember. A polgár hazugságai. Magyarok, szerbek, horvátok, bunyevácok, ruszinok, amit akartok... Multikulturális paradicsom. Az interkulturalizmus látszat. Multikulti = Nultikulti. Értjük egymás nyelvét, de fogalmunk sincs arról, mit mond a másik. Nem értünk semmit. Harmonikus vegyes házasságokban élünk, és egymás torkának esünk a város főterén. A Fasizmus áldozatainak tere. Egység és szeparatizmus. Hogyan képzeled el a jövőt, ha nem tanulod a másik nyelvét, és nem tanítod a gyermekedet a másik nyelvére? Úgy, hogy valamelyikünk már nem lesz?

Éljen a turizmus! Éljen a protokoll! Éljen a hazugság!

Az előadás a „Magyarország-Szerbia IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program” keretein belül megvalósuló ThePer projekt első része.

Közreműködik: Jelena Mihajlović, Suzana Vuković
Dramaturg: Antal Attila
Jelmeztervező: Pletl Zoltán
Díszlettervező: Sinkovics Ede
Zene: Antal Attila
Koprodukciós partner: MASZK Egyesület

Our offer


While the Fountain of Tears bubbles before him, Giray, khan of the Tatars, is lost in brooding. Just as the flow from the marble fount cannot be exhausted, his own sorrow will never diminish, either. The story of the Fountain of Bakhchisarai is set in motion by a romance recounting the reason for the khan's gloom.

Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

What happens when the worst traits of a power-hungry prince incapable of resisting earthly pleasures, a morally corrupt, vengeful, manipulative woman, and a desire-driven but highly impressionable teenage girl all erupt at the same time upon the appearance of a holy man?

Suggestions


Ludwig van Beethoven FIDELIO Opera in two acts in German with Hungarian, English, German subtitles

György Selmeczi / János Vajda Royal Highness / The Verdict World premiere

Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.