Program


Boldog voltál, kukkoló!

Boldog voltál, kukkoló!

Bill Manhoff: Boldog voltál, kukkoló!

Bill Manhoff konfliktusokkal teli, érzelemdús vígjátéka, rendkívül szellemes és lendületes.
Doris, a tipikusan sikertelen, prostitúcióra kényszerülő színésznő és modell sebes márciusi fuvallatként söpör végig a színen. Doris éjszakai üzelmei felkeltik a szemben lakó görcsös, sznob fiatalember, amúgy sikertelen író, Felix Sherman figyelmét, aki azonnal jelenti a kihágást a háziúrnak.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, February 28 2010 7:30PM

Doris felháborodottan dörömböl Felix ajtaján, hogy felelősségre vonja és alaposan kioktassa a fiatalembert, amire verbálisan nem sok esélye van. Végül Felixnél tölti az éjszakát, már csak azért is, mert kilakoltatták, és nincs más választása. Bár a közös vonás kevés, az ellentétek vonzzák egymást. A pár hamar összejön, ami Doris számára nem jelent problémát, hiszen rajong a szelíd és okos pasikért. Felix azonban, aki elvből nem áll szóba butácska és műveletlen nőkkel, sajátos ideológiát fabrikál a maga számára Dorisról: a nő lelke mélyén valójában finom entellektüel, csupán környezete akadályozza abban, hogy gondolkodjon, ki kell tehát emelni a környezetéből.
És Doris „foglyul ejtett értelmének” kiszabadítása éppen az ő feladata…


Fordította: Hamvai Kornél
Zene: Melis László
Jelmez: Breckl János

Rendező: Szarka János

Our offer


This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over an entire generation of English Romantic poets.

Richard Wagner PARSIFAL Bühnenweihfestspiel in three acts, in German, with Hungarian, English, and German subtitles

Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Suggestions


Wolfgang Amadeus Mozart LE NOZZE DI FIGARO Comic opera in two acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Gustav Mahler SYMPHONY NO. 8 Concert performance in Latin and German with Hungarian, English, and original-language subtitles

Based on Ádám Jenő's work by the same title HUNGARIAN CHRISTMAS Singspiel in two tableaux, in Hungarian

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.