Az Anya
Ezt a fájdalmasan szép és emberi darabot Magyarországon még nem mutatták be. Az ősbemutató a Karinthy Színház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának koprodukciójában készül.
Ezt a fájdalmasan szép és emberi darabot Magyarországon még nem mutatták be. Az ősbemutató a Karinthy Színház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának koprodukciójában készül.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, May 24 2025 7:00PM
Florian Zeller: Az anya 14+
Dráma
100 perc 1 felvonásban
Florian Zellert rettenetesen érdeklik azok a helyzetek, amiktől egy családon belül az emberi kapcsolatok megromlanak és a szubjektív emlékezés széttöredezetté válik és felbillen a vélt és valós igazság egyensúlya. Amikor egymásnak feszül a kiesett idő okozta emlékezet-lánchoz való makacs ragaszkodás és a környezet rálátása a valóságra. Hogy hol van az a pont, amikor Anne, a fiát felnőni és elengedni képtelen anya és a férje elvesztése miatt keserűségében a házasságát tovább mérgező feleség elméje megbomlik, nem tudjuk meg. Mi már a végállapotba kapcsolódunk be, amikor a képzelet és valóság végleg összekuszálódik és egy elveszett, kétségbeesett, de cinikus nőt látunk saját életében elveszve bolyongani.
Ezt a fájdalmasan szép és emberi darabot Magyarországon még nem mutatták be. Az ősbemutató a Karinthy Színház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának koprodukciójában készül. Az előadás rendezője Talgat Batalov üzbég származású rendező, díszlettervezője Natalia Chernova orosz alkotó, jelmeztervezője Andrada Chiriac. A magyar nyelvű fordítást a társulatok számára a Karinthy Színház igazgatója, Olt Tamás, valamint Váradi R. Szabolcs készítette.
Szereplők
Az anya (Anne)..................... Nagy-Kálózy Eszter
Az apa (Pierre)..................... Bokor Barna
A fiú (Nicolas)....................... Karácsony Gergely
A lány (Élodie)...................... Kovács Vecei Fanni
Alkotók
Rendező: Talgat Batalov
Magyar szöveg: Olt Tamás és Váradi R. Szabolcs
Díszlettervező: Natalia Chernova
Jelmeztervező: Andrada Chiriac
Fénytervező: Narek Tumanian
Rendezőasszisztens: Kiss Krisztina
Az előadás Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata támogatásával jött létre.
Florian Zeller: Az anya című művét az Agence DRAMA – Párizs (Franciaország) képviseli.
Magyarországi partner: Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség.
Marianna Venekei / Tennessee Williams / László Dés A STREETCAR NAMED DESIRE Dance-drama in two acts Ballet version of the play of the same title by Tennessee Williams
Prima donnas ERIKA MIKLÓSA Festive gala concert with Hungarian and English surtitles
Giacomo Puccini MADAMA BUTTERFLY Opera in three acts, in Italian with Hungarian, English, and Italian subtitles
There are evenings when our Opera House cannot perform because rehearsals are ongoing on stage until the evening. There are…
Giuseppe Verdi REQUIEM Staged oratorio in Latin, with Hungarian, English, and Latin subtitles
BMW Afternoons - Concert Running time 2 hours including one interval. Original Language; Hungarian, English an same-language Surtitle.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.