A kripli
Az előadást a Móricz Zsigmond Színházban többször is megfordult, szép sikereket magáénak tudható Halasi Dániel rendezi, akinek tehetségét és szakmai rátermettségét idén új műfajban is megismerheti a nyíregyházi közönség.
Az előadást a Móricz Zsigmond Színházban többször is megfordult, szép sikereket magáénak tudható Halasi Dániel rendezi, akinek tehetségét és szakmai rátermettségét idén új műfajban is megismerheti a nyíregyházi közönség.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Lørdag, 12. Marts 2022 19:00
Martin McDonagh: A KRIPLI
fekete komédia
Martin McDonagh újra egy írországi, falusi környezetbe kalauzol minket, ahol az egymásra utaltság, a monotonitás és a kilátástalanság mételyezi a mindennapokat. Ebben a kis közösségben él egy testileg hátrányos helyzetű, árva kamasz fiú, akin mindenki csak élcelődik. Hiszen addig sem a saját elfuserált életükön kell gondolkodniuk, amíg rajta köszörülik a nyelvüket. Mindenki ezt az érzelmek eltakarására alkalmas védőmechanizmust működteti, nehogy sebezhetőnek tűnjön ebben a zord világban. Minden szereplő groteszk, olykor brutális módon fejezi ki magát, mégis valahol a mélyben ott húzódik a valódi szeretet. A ’30-as években játszódó történet idején a szigeten épp egy ál-dokumentumfilmet forgatnak. Ez a forgatás reményt ébreszt Csámpás Billyben, hogy van kiút a monoton és megaláztatásokkal teli életből. A világ kitágul ugyan számára, de ez a tapasztalat ráébreszti, hogy „sanyargatói” valójában az igazi és szerető családja; az élhetetlen sziget pedig minden nehézségével együtt az igazi otthona.
Az előadást a Móricz Zsigmond Színházban többször is megfordult, szép sikereket magáénak tudható Halasi Dániel rendezi, akinek tehetségét és szakmai rátermettségét idén új műfajban is megismerheti a nyíregyházi közönség.
Szereplők:
Kate................... Szabó Márta
Eilleen................ Széles Zita
Johny................. Tóth Károly
Billy.................... Gulácsi Tamás
Bartley............... Zakariás Máté m.v.
Helen................. Fridrik Noémi
Bobby-baba....... Rák Zoltán, Tóth Zolka
Orvos................. István István
Mammy.............. Pregitzer Fruzsina, Kuthy Patrícia
Díszlet-és jelmeztervező: Mátravölgyi Ákos
Dramaturg: Horváth János Antal
Zeneszerző: Mátyássy Szabolcs
Súgó: Kovács Katalin
Ügyelő: Sárközi István
Rendezőasszisztens: Fülöp Angéla
Rendező: HALASI DÁNIEL
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.
Girej tatár kán a Könnyek kútja előtt búslakodik. Bánata soha el nem apad, ahogy a márvány szökőkút is kifogyhatatlanul buzog… A bánatát felidéző románc indítja el A bahcsiszeráji szökőkút történetét. A mű az orosz balett-történet egyik alappillére. Bemutatása óta töretlen sikerrel képviseli a balettdráma műfaját, melyben a klasszikus táncnyelv, a karaktertáncok használata szorosan összefonódik a színészi játékkal.
Vannak olyan napok, amelyeken Operaházunk azért nem játszhat, mert estig próbák folynak a színpadán. Vannak olyan nézőink, akik csak kedvezménnyel…
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.