A csengő
Vígopera egy felvonásban, magyar nyelven, magyar felirattal
Vígopera egy felvonásban, magyar nyelven, magyar felirattal
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. április 28. péntek, 15:00
Gaetano Donizetti: A CSENGŐ
Kortárs opera
Az előadás megtekintése 10 éven aluliak számára nem ajánlott.
Lakodalmát követően a nápolyi patikusnak, Don Annibalénak más vágya sincs, minthogy eleget tegyen házastársi kötelességének – kivált, hogy hajnalban fontos ügyben már Rómába kell utaznia. A nászéjszakát azonban rendre a patika csengője és furcsábbnál furcsább alakok zavarják meg. Eljön a hajnal, a szép feleség volt szeretője pedig elégedetten néz a Rómába tartó férj után... Vérbeli olasz komédia Donizetti fergeteges muzsikájával.
Évados szereposztás
Serafina............................................... Szemere Zita / Miklósa Erika / Bakonyi Anikó
Don Annibale Pistacchio..................... Palerdi András / Szvétek László / Kiss András
Spiridione............................................ Kiss Péter / Mukk József / Farkas András
Madama Rosa..................................... Sahakyan Lusine / Megyesi Schwartz Lúcia / Farkasréti Mária
Enrico.................................................. Geiger Lajos / Szélpál Szilveszter / Fülep Máté
Alkotók
Szövegíró: Gaetano Donizetti
Rendező: Fehér Balázs Benő
Látványtervező: Blum Tamás - Szalai Sára
Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel. Az egyes időpontoknál elérhető a PreOpera menüvel kiegészített jegy is. Ez az operaházi épületlátogatás mellett tartalmaz egy választható tematikus menüt az OperaBisztróban, mely igényelhető a túra előtt vagy után.
Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.
Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA Mese-dal-játék két részben, magyar nyelven, magyar és angol felirattal
Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!