MÁV Festetics/2.
Festetics-bérlet 2.
Nem először kerül sor szerenád-estre a Festetics Palota falai között.
Festetics-bérlet 2.
Nem először kerül sor szerenád-estre a Festetics Palota falai között.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. április 17. péntek, 18:00
W. A. Mozart: Kis éji zene K. 525
B. Britten: Szerenád tenor hangra, kürtre és vonósokra, op. 31
J. Suk: Vonós szerenád
Közreműködik: Mark Wilde (ének), Kovács Gergely (kürt)
Vezényel: Csaba Péter
Nem először kerül sor szerenád-estre a Festetics Palota falai között. Ez a miliő, a régi korok előkelő zenés estélyeinek jellegzetes helyszíne szinte csábít arra, hogy e régi-új műfaj gazdag irodalmából válogassuk össze a koncert műsorát. A szerenád-irodalom három méltán híres, nagyszabású műve hangzik el hangversenyünkön. Mozart Kis éji zenéjét még a zene iránt nem érdeklődők is ismerik. A mindössze négy szólamra komponált mű nemes egyszerűséggel a zeneszerzői művészet egyik csúcspontja. Benjamin Britten a II. világháború tragikus időszakában komponálta életművének egyik kiemelkedő darabját, a Szerenádot. Klasszikus angol költők verseit zenésítette meg, a tenor szólót pedig különleges hangszínű együttes, egy szólókürttel kiegészített vonós zenekar öleli körül. Gyönyörű zene, amely különleges feladatot jelent mindkét szólista számára. Josef Suk cseh hegedűművész és zeneszerző Dvořák tanítványa volt, tanárához hasonlóan maga is a cseh nemzeti zene elkötelezettje. Szerenádja gyakran szerepel a híres vonós zenekarok műsorán. A kürtszólót zenekarunk szólókürtöse, Kovács Gergely adja elő.
Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Bartók Béla két nagyhatású színpadi műve a férfi és nő közötti kapcsolatok dinamikáját, személyiségük mélyebb rétegeit vizsgálja olyan alkotók színre vitelében, akik mindketten a hagyomány és az újítás ötvözésével tárják fel a darabokban rejlő lehetőségeket a 21. század közönségének.
A barokk zene két óriása találkozik az adventi időszakban az OPERA Zenekar és Énekkar előadásában. Bach jól ismert Magnificatjának eredeti, Esz-dúr hangnemben íródott változatát maga a szerző egészítette ki kifejezetten az ünnepkörhöz illeszkedő részekkel. Händel Messiása szintén elengedhetetlen része a karácsonyi várakozásnak.
Bartók Béla A kékszakállú herceg vára Opera IC Audiofil sorozat
Príma Donnák MIKLÓSA ERIKA Ünnepi gálaest magyar és angol felirattal
A vágy villamosa Venekei Marianna első egészestés koreográfiája. Az évek óta dédelgetett terv Dés Lászlóval közös vállalkozásuk.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!