Program


Javor
8

Javor

Ivan Holub: Javor vitéz, avagy mese a régmúlt időkből


szlovák énekes mese


Milyen mesét szeretnek a gyerekek? Melyben sok a fordulat, a meglepetés, a szellem és a szellemesség, a szereplők a fantasztikumban éppúgy otthonosan mozognak, mint a földi világban, s amelynek hősével azonosulni tudnak.


Milyen hőst szeretnek a gyerekek? Aki bátor, erős – vagy ügyes, furfangos –, de mindenképpen önfeláldozó, segítőkész, és a mese végén jóra fordítja a bonyodalmakkal terhes helyzeteket.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2010. április 18. vasárnap, 14:00

Ilyen a Javor című mese, és ilyen a főszereplője, Javor vitéz. Olyan hős ő, aki Herkulesként mindenkit megment. Jó cselekedeteinek híre eljut a gonosz démonok fejedelméhez is, aki nagyon mérges lesz rá ezért. El is küldi egyik manóját, Kospert, hogy kísértse meg Javort. Miben áll a kísértés? Valamilyen rossz cselekedetre kell rávennie, hogy ettől kezdve hatalommal rendelkezzék felette.

Kosper és Javor kalandos vándorlása, vándorlásos kalandsora ez a mese. S hogy ne legyen teljesen egyoldalú történet, megmentenek egy lányt a vámpírokból, szellemekből és rossz lelkekből álló útonállók karmai közül. Ő Milena, a szép parasztlányt, akibe Javor, természetesen, beleszeret.

A népmesei elemekkel tűzdelt küzdelmek sora után Javort elviszi a Halál. Kosper menti vissza az életbe, aki megjavul, és a Halálnak Javor életéért a magáét ajánlja fel.

A végén persze minden jóra fordul, de hogy miképp, az már maradjon azok öröme, akik megnézik a mesés előadást.

A darab külön erénye, hogy minden szörny, gonosz, szellem és démon, beleértve magát a halált is, éppoly nevetséges, amennyire félelmetes, éppen annyi humorral rendelkezik, amennyi gonoszsággal bír.

Ráadásként, még nem is beszéltünk a talpraesett Milena és a bátor Javor szerelméről. Mert olyan is van ám ebben a mesében, hogy is ne lenne!

Súgó: Németh Anna szh., Liszi Melinda szh.
Ügyelő: Csipke Sándor
Díszlettervező: Lonovics László festő- és grafikusművész
Jelmeztervező: Őry Kati
Díszlettervező-asszisztens: Kovács Tibor
Jelmeztervező-asszisztens: Molnár Ágnes
Színpadtechnikus asszisztens: Orbán Péter
Korrepetítor: Rázga Áron
Zeneszerző: Lakatos Róbert
Zene: Lakatos Róbert és a RÉV
Koreográfus: Born Gergely
Rendezőasszisztens:Czitor Attila

Rendező: Czajlik József

Ajánlatunk


BMW-Délutánok - Koncert Az előadás hossza 2 óra egy szünettel. Eredeti nyelven; Magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal.

Richard Wagner PARSIFAL Színpadszentelő ünnepi játék három felvonásban, német nyelven, magyar, angol és német felirattal

Giuseppe Verdi RIGOLETTO Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajánló


Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

Giuseppe Verdi MACBETH Opera négy felvonásban, két részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!