művész


Nagy Dorottya

Nagy Dorottya

Színész.

TANULMÁNYAI:

1999-ben: végzett a Szentgyörgyi István Színművészeti Akadémia színész szakán

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának tagja.

JELENLEG LÁTHATJÁK:

Maxim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely), rendező: Keresztes Attila

Székely Csaba: Bányavakság, rendező: Sebestyén Aba

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Színész.

TANULMÁNYAI:

1999-ben: végzett a Szentgyörgyi István Színművészeti Akadémia színész szakán

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának tagja.

JELENLEG LÁTHATJÁK:

Maxim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely), rendező: Keresztes Attila

Székely Csaba: Bányavakság, rendező: Sebestyén Aba

Verebes István: Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

FONTOSABB SZEREPEI:

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatnál játszott szerepei

2012/2013-as évad

IRINGÓ – Székely Csaba: Bányavakság, rendező: Sebestyén Aba

2011/2012-es évad

VIRÁG – Verebes István: Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

ILONKA – Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

MIÉRE - Lovassy Cseh Tamás: Vale-búcsú, rendező: Kövesdy István

2010/2011-es évad

DZSINA – Dorota Masłowsa: Két lengyelül beszélő szegény román, rendező: Theodor Cristian Popescu

2009/2010-es évad

IRÉN – Kiss Csaba: A dög, rendező: Kiss Csaba

2008/2009-es évad

HELÉN – Müller Péter – Seress Rezső: Szomorú vasárnap, rendező: Kincses Elemér

PAULINE THIBAULT – Ingmar Bergman: Dúl-fúl, és elnémul, rendező: Kövesdy István

2007/2008-as évad

HÉLÈNE – Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező: Kövesdy István

CANDIDA/GIANNINA – Carlo Goldoni: A legyező, rendező: Kiss Csaba

IZABELLA – William Shakespeare: Szeget szeggel, rendező: Alexandre Colpacci

2006/2007-es évad

YVONNE – Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő, rendező: Alexandre Colpacci

2005/2006-os évad

ELŐADÓ – Volt! Van! Lesz! – ünnepi gálaest, rendező: Kovács Levente

PHILIA – „Hallottátok, mi esett meg útban a fórum felé?!” – Plautus nyomán, rendező: Bokor Peter

MARISKA – Szigligeti Ede: Liliomfi, rendező: Gali László

2004/2005-ös évad

ELŐADÓ – Szaggatlak, mint a fergeteg – József Attila emlékműsor, rendező: Balázs Éva

KÁTYA – Janusz Głowacki: Negyedik nővér, rendező: Alexandre Colpacci

GYÖRGYIKE – Szomory Dezső: Györgyike drága gyermek, rendező: Kovács Levente

LINDA LAUZON – Michel Tremblay: Bingó! Bingó!, rendező: Bokor Péter

2003/2004-es évad

ELŐADÓ – Karinthy Frigyes: Egy nőt szeretni, rendező: Tatai Sándor (felolvasószínház)

SUZON – Robert Thomas: Nyolc nő, rendező: Radu Dinulescu

BÁNFFY KATALIN – Szétszórtan, rendező: Kovács Levente (felolvasószínház)

MATILD – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

ELŐADÓ – Túl az Óperencián – zenés kabaré, rendező: Kilyén László, Sebestyén Aba

BERDE MÁRIA – In memoriam Kemény János - irodalmi est

ZSUZSI – Barta Lajos: Zsuzsi, rendező: Kovács Levente

2002/2003-as évad

LOVAG – Marivaux: Két nő közt, rendező: Alexandre Colpacci

TIGRIS – A.A.Milne: Micimackó, rendező: Kovács Levente


Akadémiai Műhely Marosvásárhely

FATIMA – Roland Schimmelpfenning: Az arab éjszaka, rendező: Szabó Máté, 2004


Szatmárnémeti Északi Színház

LUJZA – Friedrich Schiller: Ármány és szerelem

BÖSKE – Molnár Ferenc: A doktor úr

LYDIA – Molnár Ferenc: Egy, kettő, három

BIANCA – William Shakespeare: A makrancos hölgy

JÚLIA – William Shakespeare: Romeó és Júlia, rendező: Parászka Miklós, 2001

JURA – A.P. Csehov – Kiss Csaba: De mi lett a nővel

VARJA – A.P. Csehov: Cseresznyéskert

DRUSILLA – Valló Péter–Vajda Katalin–Fábri Péter: Anconai szerelmesek, 2004

MENNYASSZONY – Ivancsits Tamás: A téklozló fiú, rendező: Buzogány Béla, 2000


Csíki Játékszín, Csíkszereda

LENKE – Molnár Ferenc: A doktor úr, rendező: Parászka Miklós, 1999


Szentgyörgyi István Színművészeti Akadémia

BÖSKE – Barta Lajos: Szerelem

CHARLOTTE CORDAY – Peter Weiss: Marat / Sade

SZAKMAI ELISMERÉSEK:

2003 – a Hunyadi László Baráti Köre Társaság díja

2005 – Erdős Irma-ösztöndíj

2007 – A legjobb női alakítás díja – Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós

2007 – Kisvárda Város Női Alakítási Díja – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2007 – Erdős Irma-ösztöndíj

2007 – Színikritikusok Díja– jelölés

Az ördög próbája - Nemzeti Színház, Marosvásárhely

Az ördög próbája - Nemzeti Színház, Marosvásárhely

Szegedi Nemzeti Színház
  • Színész
Bányavakság

Bányavakság

Pécsi Országos Színházi Találkozó
  • Iringó
Bányavakság

Bányavakság

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
  • IRINGÓ
Bányavirág

Bányavirág

Nemzeti Színház
  • Ilonka
BÁNYAVIRÁG

BÁNYAVIRÁG

Pécsi Országos Színházi Találkozó
  • Színész
Bányavirág

Bányavirág

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
  • Ilonka
Bányavirág - német nyelvű előadás

Bányavirág - német nyelvű előadás

Pécsi Országos Színházi Találkozó
  • Színész
Határon Túli Hétfők Figaro (Marosvásárhely)

Határon Túli Hétfők Figaro (Marosvásárhely)

Thália Színház Nonprofit Kft.
  • GRÓFNŐ, a felesége
HTMSZ Bányavakság Marosvásárhely

HTMSZ Bányavakság Marosvásárhely

Thália Színház Nonprofit Kft.
  • Iringó
Mélyben

Mélyben

Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
  • NASZTYA
xxxGoldoni: A legyező

xxxGoldoni: A legyező

Klebelsberg Kultúrkúria
  • Candida, az unokahúga - Giannina, a lánya

Ajánlataink


Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!